Ми покажемо вам сліди війни, а частину коштів задонатимо на українську армію

   +38 096 362 11 25 (WhatsApp, Viber, Telegram)

HomeBlogVisit UkraineФіксери для преси в Україні

Фіксери для преси в Україні

Фіксер для преси – поняття, яке давно відоме у світі журналістики та медіа, але навіть сьогодні цю людину плутають з кореспондентом або власне журналістом.

Фіксери – це представники місцевих ЗМІ, які наймаються іноземними журналістами для перекладу, проводу незнайомою місцевістю за інших завдань. Тобто це координатори, які допомагають налагодити роботу журналістів, фотографів та знімальних груп під час їх закордонних відряджень. Професія фіксера знаходиться на межі логістики та журналістики, тому журналістський досвід або освіта допомагає правильно організувати роботу й робить фіксера надзвичайно затребуваним фахівцем.

Великим плюсом у роботі фіксера вважається наявність хороших зв’язків та бази контактів. Це пов’язано з тим, що іноземному кореспонденту, який приїздить на пару днів, у стислі строки треба встигнути відвідати кілька локацій, записати багато інтерв’ю, знайти потрібних людей для зйомки історій, відшукати експертів, узгодити всі зустрічі та забезпечити якісний переклад.

Фактично фіксер виступає в ролі журналіста, який готується до написання статті та зйомок сюжету, організовує зустрічі й відрядження, але усю подальшу роботу здійснює інша людина.

Головні задачі фіксера

Фіксер стає персональним перекладачем, асистентом, гідом, адміністратором, логістом та довідковим бюро, а при роботі в зоні воєнного конфлікту ще й справжнім консультантом з питань безпеки. Плануючи поїздку в гарячу точку, варто дізнатись, чи можливо туди потрапити і щось відзняти – ці питання також вирішує фіксер.

В Україні на професійних фіксерів попит був ще до повномасштабного російського вторгнення, а з початком війни країна опинилася в епіцентрі подій для світових новин. Сюди приїжджають сотні представників іноземних та вітчизняних ЗМІ, через що стрімко зріс попит і на людей, які можуть організувати робочий процес на місці в непростих умовах.

Українські фіксери – це люди, які допомагають журналістам висвітлювати військові події та наслідки війни в Україні, шукають співрозмовників для інтерв’ю, локації для зйомок сюжетів, налагоджують комунікації та вирішують побутові питання перебування журналіста в гарячій точці.

Професію фіксера в Україні можна вважати новою, тож на рівні законодавства їх правового захисту не регламентовано. Проте, за негласним правилом, телекомпанії, які наймають фіксера, забезпечують йому потрібне устаткування, обладнання та особистий захист.

Переваги від співпраці з фіксером

Послуги фіксера у супроводі журналістів і репортерів дуже зручні, оскільки допомагають вирішити ряд важливих питань:

  • зустріч і організація трансферу іноземних журналістів;
  • допомога у пошуку житла, бронювання готельних номерів, забезпечення пересування місцевістю та вирішення інших побутових питань;
  • повна інформаційна підтримка щодо поїздки та організації роботи знімальних груп та кореспондентів;
  • забезпечення та контроль безпеки перебування в країні для усіх членів команди (безпечні маршрути проїзду в гарячих точках);
  • організація зустрічей з необхідними людьми, швидкий пошук співрозмовників для бесід та інтерв’ю, а також різних джерел та інформаторів для зйомок в місці подій;
  • переклад інтерв’ю з локацій а також матеріалу, який буде транслюватися на ТБ (як правило – англійська та будь-яка європейська мови);
  • послуги водія (за потреби);
  • концептуалізація розповідей місцевих (допомога у відборі основної та найбільш важливо інформації, виділення ключової ідеї для статей).

Отже, фіксери виступають важливими провідниками між українською реальністю та закордонною аудиторією. Саме вони вказують шлях до актуальних та найболючіших тем, які мають побачити всі. З їх допомогою журналісти можуть відобразити повну картину війни такою, як вона є.

Український проект WarTours in Ukraine надає супровід для іноземних кореспондентів та знімальних груп: переклад, логістика, організація зустрічей та безпека.

Україні важливо, щоб світ побачив правду!

Попередній слайд
Наступний слайд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Топ