Ми покажемо вам сліди війни, а частину коштів задонатимо на українську армію

   +38 096 362 11 25 (WhatsApp, Viber, Telegram)

HomeBlogVisit UkraineЯк побачити докази російської агресії в Україні?

Як побачити докази російської агресії в Україні?

Буча. Ірпінь. Гостомель. Бородянка… Ці та інші назви тепер знає увесь світ – рани цих місць ще довго не загояться, а світ має побачити докази російської агресії на власні очі. Зрозуміти, чому підтримка так важлива для України, та чим насправді є російське «звільнення від нацистів».

Під час візиту до Києва та області можна побачити страшні наслідки війни й осягнути велич українських захисників.

Одним зі знакових місць вважається Ірпінь – невеличке місто під Києвом, яке було окуповано 27 лютого, а звільнене 28 березня. За місяць місто щодня було під обстрілами, а місцеві зазнавали від окупантів вбивства, знущання та мародерства.

Попередній слайд
Наступний слайд

Кладовище авто в Ірпені

У квітні в Ірпені з’явилася локація, куди звезли кількасот спалених та понівечених автомобілів. Ті, що якось вціліли, розставлено у ряди, а зруйновані – складені купою. Кожного разу мешканці знаходили свої авто. Через великі розміри це місце прозвали цвинтарем автомобілів.

Знищені будівлі в Ірпені

Війна позбавила житла 16 000 мешканців Ірпеня, а домівки 60 600 громадян суттєво пошкоджені. Місто перетворилося майже на суцільну локацію руїн.

Всього за період лютого-березня 2022 року в Ірпені повністю зруйновано 119 багатоповерхівок та 1 483 приватних будинків, але місто попри все продовжує жити. Місцеві відновлюють будинки власними коштами всюди, де можливо. Іноземні репортери та високопосадовці відвідують Ірпінь та інші міста Київської області, фіксуючи злочини російської навали.

Зруйнований міст в Ірпені

Міст через р. Ірпінь був підірваний 25 лютого українськими військовими, задля перешкоджання наступу армії РФ на Київ. Згодом ця переправа слугувала рятівним шляхом для жителів Київщини, де точилися запеклі бої.

Зруйнований міст став укриттям від авіаударів та артилерії Росії.

Ірпінські Липки, Гостомель

Гостомельське шосе № 12 – локація, найбільш відвідувана закордонними делегаціями після звільнення від окупантів. 2 березня Ірпінь зустрів ранок з авіаударом від російських Су-25. Дві ракети поцілили житловий будинок, що поклало початок руйнуванню міста.

Комплекс «Ірпінські Липки» та сусідні будівлі зазнали значних пошкоджень через російські обстріли під час боїв за місто. Зруйнований квартал – символ варварської агресії до мирного міста. Згодом локація отримала назву руїн Гостомельського шосе.

Будинки, понівечені росіянами, слугували декорацією у зйомках кліпу пісні гурту «Kalush Orchestra» та «Стефанія», яка принесла Україні перемогу в Євробаченні-2022.

Буча, вулиця з розбитою російською технікою

Саме тут українськими військовими було знищено колону ворожої техніки. Трохи пізніше на вулиці в Бучі після звільнення від окупантів і розмінування почалося прибирання дороги від завалів та уламків.

Вулиця Вокзальна, раніше завалена спаленою російською технікою, зараз чиста, але досі слугує нагадуванням тих страшних подій і символом незламності українців.

«Маршрут Бенксі»

На Київщині є кілька локацій, де художник стилю стріт-арт створив графіті на стінах пошкоджених будинків. Кожний малюнок розповідає історію, пов’язану з тим, як війна вплинула на життя людей, які ніколи більше не повернуться до своїх домівок.

Першою точкою маршруту став будинок на вул. Садовій, у Горенці, за 30 км від центру міста. З перших днів вторгнення Росії в Україну селище опинилося під обстрілами, й практично 80% села знищено. На стіні будинку Бенксі зобразив чоловіка, який спокійно приймає ванну. 7 березня сюди поцілила російська авіабомба.

Далі можна побачити зображення жінки у будинку Гостомеля поруч із аеродромом «Антонов». Війна заскочила її раптово, про що свідчить домашній халат і бігуді, але українка наділа протигаз та намагається гасити пожежу у своїй домівці. Опорою для жінки слугує стілець, з якого малював Бенксі. Він хитається, але стоїть, а кругом лишилися руїни.

Наступні графіті ілюструють балансування громадян України у війні. Гімнастка, витривала та граційна, з бандажем на шиї та незламним духом, оселилася на одному з житлових будинків на Гостомельському шосе. Людей тут більше немає, лише сліди від пожеж та снарядів.

До Київщини приїздять іноземні ЗМІ, щоразу відкриваючи нові злочини та наслідки «руського миру», а команда проекту WarTours in Ukraine допомагає гостям міста у пошуках локацій, організації збору та зйомок матеріалів. Світ має знати правду.

Сьогодні сюди продовжують звозити транспорт людей, які намагалися врятуватись від війни. Більшість зберегли докази російської агресії у вигляді слідів уламків та куль.

Попередній слайд
Наступний слайд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Топ